June 22 2018 14:59:35  
 
Navigácia
Home
Fórum
Návody
Downgrade
DG Zoznam
FAQ

Očakávané hry
Vydané hry
PSP trailery
PSP Revue
Recenzie
Pravidlá
Search
Sme na Facebooku
Kto je Online
Hostí Online: 2

Členov Online: 0

Registrovaní členovia: 44,211
Najnovší člen: KalianBof
Témy fóra
Najnovšie témy
Stretko v BA, r. 2006
Madden NFL 12
Najnovsi CFW
Nové psp
psp 3003 fw 6.60
PS Vita, PSP GO hack ?
6.60 PRO C2
Socom2
Najvhodnejsi firmwar...
Bitcoin Expo v Shang...
PS hry na PSP
Ako zistim aku mam P...
unhack 5.50 Prome-4
Update PSP fat
Recovery menu
LCD Display pre v... [0]
Komletné kryty + ... [0]
Náhradné diely a ... [0]
4 farebné obaly n... [0]
PSP 1004 (FAT) [0]
Obchod

www.ProGamingShop.sk
Obchod pre Sony PSP
PSP konzola
PSP konzola už od
154.99 € - (4669 Sk)


Speed-Link Carry Case for PSP Slim&Lite
Carry Case S&L for PSP
6.27 € - (189 Sk)


Speed-Link Carry Case Style for PSP Slim&Lite
Carry Case S&L Style
6.61 € - (199 Sk)


PSP-2000 LCD displej s podsvietením
PSP-2000 LCD displej
s podsvietením
47.99 € - (1446 Sk)


PSP kamera Go!Cam
PSP Go!Cam
48.10 € - (1449 Sk)


Memory Stick Pro Duo
Memory Stick Pro Duo

Púzdro na 3 UMD 199,-Sk
Púzdro na 3 UMD
6.61 € - (199 Sk)


PSP WiFi USB kluc
PSP WiFi USB kľúč
19.99 € - (602 Sk)


PSP hry iba za 699,-Sk
PSP hry iba za
23.20 € - (699 Sk)

Odkazy
Wiizone

NFS

PSP novinky
PSP, PSP játékok
PSP PSP konzole
TopList
TOPlist
 
PS Vita - Recenzia: Uncharted: Golden Abyss
 
Recenzia

Uncharted: Golden Abyss


PSPZONE


Platforma: PlayStation Vita
Vývojár: Sony Bend Studio
Vydavateľ: Sony
Žáner: akčná, adventúra
Dátum vydania: 17. 12. 2011 (Japonsko), 22. 2. 2012 (Európa)


Vďaka stále menšej medzere medzi hernými konzolami do vrecka a tými ktoré sa zapájajú do TV, najnovšie pokračovanie akčno-adventúrnej série Uncharted prišlo sotva dva mesiace po jeho predchodcovi - Drake´s Deception, a vôbec nevyzerá tak odlišne ako sme zvyknutí z prenosných verzií veľkých titulov na staršie prenosné konzoly.

GAMEPLAY TRAILERJedným zo základných rozdielov je že Uncharted: Golden Abyss je jedným z prvých titulov ktoré vyšli na PlayStation Vitu, čo mnohí považujú za nie príliš šťastné riešenie, pretože keď príde Vita do Európy, jeho predchodca bude ešte len štyri mesiace "starý". Sony však vie, že ak má niekto tú moc presvedčiť skeptikov že kvalitný herný zážitok sa dá zažiť aj s konzolou na cesty, tak to je Nathan Drake.

PSPZONE

Grafika je úchvatná, nedosahuje však kvalitu neprenosných konzol


Ďalším rozdielom je, že pôvodný vývojári tejto série, Naughty Dogs, sa venovali verzii pre PS3, a tak vložili Drakeov osud do rúk Bend Studio (Sony), na ktorých dohliadal tím vývojárov zodpovedných za Syphon Filter. Výsledkom tohoto snaženia je plnohodnotné pokračovanie série so šesť až osem hodinovou výdržou. V hre sa stretnete so zdráhavou láskou, dvojitými krížmi, hromadami pozostatkov a fosílií a starovekým mestom zo zlata, a to všetko bude pospájané skákaním, strieľaním a lezením v džungli a ruinách naprieč Južnou Amerikou.

PSPZONE

V boji môžete využiť cover systém...


Ovládanie dvoma analógovými páčkami je pri handletoch novinkou, je však známe každému majiteľovi konzoly od PlayStation 2 a ďalších. Hoci smerové šípky, L a R sú oproti predchodcovi zmenšené, mnohí radšej používali na ovládanie šípky než aby hľadali správny uhol na analógovej páčke. V tejto hre v tom však takmer nie je rozdiel, a ovládanie Drakea pomocou analógu je rovnako pohodlné a intuitívne.

PSPZONE

...alebo môžete ísť spôsobom rush


Rozsah činností ktoré môže Drake vykonávať nie je moc veľký, môžete sa kľudne prechádzať po okolí, hrdinsky skákať cez rokliny a plynulo sa pohybovať po skalných stenách a vínnej réve pomocou siete rozumne rozmiestnených zapustených držadiel. Keď narazíte na nepriateľov (všetky hry zo série Unchated bývajú stále zamorené najatými žoldniermi, ktorí si boli podobní ako vajce vajcu, a Golden Abyss nie je výnimkou), môžete si vybrať či sa pred nimi budete schovávať a vyradíte ich ticho jedného po druhom, alebo môžete využiť cover systém a všetkých ich zabiť skrytí za rôzmyni prekážkami.

PSPZONE

Aj nepriatelia vedia využívať svoje okolie, čo vie niekedy znepríjemniť situáciu


Golden Abyss je verná výstrednostiam svojich predchodcov, čo je zároveň požehnaním i prekliatím. To znamená že ak vás niekto zahliadne (aj keď ho stihnete eliminovať skôr než niečo povie), všetci nepriatelia v okolí budú vedieť vašu pozíciu, a za chvíľku sa z nikade objavia posily, ktoré po vás začnú s perfektnou presnosťou hádzať granáty aby vás vyhnali z úkrytu na otvorené priestranstvo. Na druhú stranu, ak niekoho potichu postrčíte dole z útesu rovno do cesty hliadke, tí nebudú vedieť z kade sa tam ich kolega vzal, čo je rovnako užitočné ako hlúpe.

PSPZONE

Okolie vám umožňuje zabiť väčšinu nepriateľov bez povšimnutia


V niektorých oblastiach je však Golden Abyss donútená vybočiť z materských skrípt. Vita však dovolila vývojárom poskytnúť Drakeovi rozľahlé prostredie plné žiariacich priepastí, hôr, dažďových pralesov a zabudnutých civilizácií, v ktorom sa môže komfortne pohybovať po visutých rímsach a starých drevených trámoch, avšak v hre sa nenachádza oblasť ktorá by svojou kvalitou mohla konkurovať vynikajúco technicky spracovanej pasáži v lietadle v Drake´s Deception alebo ľadovým jaskyniam v Uncharted 2. Použitý engine má však mierne problémy s pohyblivými časťami prostredia, a má čo robiť aby zvládol pol tucta nepriateľov na obrazovke v zložitejšom prostredí.

PSPZONE

Prostredia nie sú moc rozsiahle, hoci scenéria vzbudzuje opačný dojem


Ďalšou vecou, ktorá v tejto hre (oproti jej predchodcom na PS3) chýba, je voľnosť pohybu po okolí. Hra vám však ponúkne viacero možností ako postupovať, a niekedy vám dá aj možnosť preskúmať okolie. Vývojári sa však rozhodli pomôcť v hľadaní cesty, a všetky laná, použiteľné držadlá a ďalšie prvky potrebné pre postup v hre, vydávajú jemné svetlo, prípadne sa zlato ligocú.

PSPZONE

Boju z blízka sa nevyhnete


V Bend Studio sa tiež rozhodli využiť možnosti ktoré im Vita poskytuje, a rozhodli sa využiť dotykový display a zadný dotykový panel, a zároveň si dávali pozor aby nenahradili očakávané a bežne zaužívané prvky ovládania novými. Takže to, či označíte Drakeovi cestu po výčnelkoch na skalnej stene ťahom prsta, alebo ho budete navigovať smerovými tlačidlami, ostáva voliteľné. Jedinou výnimkou je boj zblízka alebo stealth takedown, ktoré musia byť ovládané výhradne dotykovým displayom, ale je to rovnako pohodlné ako ovládanie klasickými tlačidlami.

PSPZONE

Jeden zo spôsobov využitia dotyku - získavanie odtlačkov z rôznych sôch a iných predmetov


Zároveň vývojári snažili využiť ovládacie prvky ktoré im Vita poskytuje, a prišli s niektorými originálnymi nápadmi ako spestriť hru a dovoliť nám tak preskúmať okolie tak ako sme to doteraz nepoznali. Takže teraz môže Drake okrem dvíhania rôznych lesklých predmetov z rôznych zákutí aj zbierať rôzne odtlačky pomocou dreveného uhlia ťahaním uhlia (prstu) po papieri (viď obrázok vyššie), presekávať sa bambusmi mačetou (prstom), či otáčať, tlačiť a ťahať takmer všetko čo leží naokolo.

PSPZONE

V prípade potreby použitia dotykového dispeja sa vám zobrazí takáto šípka


Tiež máte možnosť využívať Drakeov foťák na zachytenie krásnych scenérií (ktoré sa potom presunú do Drakeovho denníku) , a hoci sa jedná o základné vybavenie, tak na jeho ovládanie sa využíva kombinácia niekoľkých tlačidiel, gyroskopu a boh vie čoho ešte. Napriek tomu že sa nejedná o sandboxovú hru (žiadny otvorený svet), nachádza sa tu mnoho skrytých ciest a odlišností, a používanie odlišného ovládania v rovnakej situácii dokáže úplne zmeniť herný zážitok. Golden Abyss je týmto prvým dielom zo série, ktorý si budete chcieť zahrať znova aby ste našli všetky skryté tajomstvá ktoré vám pri prvom hraní unikli.

PSPZONE

O krásne scenérie nie je v hre núdza


Pointou hry síce má byť preskúmavanie okolia a zhmotnenie mytológie na pozadí zatiaľ posledného Drakeovho dobrodružstva, tento diel však je (čo sa mytológie týka) slabší, a aby bolo možné pochopiť všetky mätúce kombinácie povestí a legiend, v hre bude plno siahodlhých prednášok. Aspoň sa môžete sústrediť na klikanie na lesklé predmety na pozadí počas Drakeových prednášok o mapách a Španieloch (áno, teraz môžete zbierať poklady už aj v cut scénach).

Príbeh je omnoho lepší keď sa sústreďuje na konanie postáv než na prednášky dejepisu, a čím ďalej je príbeh, tým je zaujímavejší. Uncharted: Golden Abyss sa kvalitou síce nevyrovná svojím súrodencom na domácich konzoliach čo sa rozsahu a prostredia týka, na druhú stranu čo sa rozhovorov týka, Bend odviedlo výbornú prácu, a v tejto oblasti sa Naughty Dogs minimálne vyrovná.

PSPZONE

Prechádzanie sa po úzkom kuse dreva 50 metrov nad zemou je pre Drakea denný chlieb.


Golden Abyss je o niečo kľudnejšia než jej predchodcovia, a tiež nie je moc náročná (hra samotná vám povie čo máte robiť). Séria Drakeových dobrodružstiev bola doteraz viac o skúmaní a dešifrovaní, ale to sa teraz zmenilo, a v Golden Abyss vám skôr pôjde o to aby ste našli všetky tajomstvá a či ste nezabudli zachytiť všetky krásne scenérie. Bend Studio urobilo podstivú prácu ktorá rozhodne neostane nepovšimnutá.

PSPZONE

Počas hrania zbierate rôzne artefakty, ktoré si ukladáte do denníku


Nemôžeme byť moc tvrdý na Bend Studio, no napriek tomu je Uncharted: Golden Abyss šikovne urobená hra, ktorá zaslúžene patrí do skupiny hier, o ktorých sa rozpráva len v superlatívoch. Kvoli absencii multiplayeru je síce kratšia ako jej predchodcovia, nové možnosti ovládania však dovolili vývojárom vytvoriť dobrodružstvo, ktoré je takmer rovnako dobré a zábavné (a podľa niektorých ešte lepšie) než u jeho starších bratov. Tento titul minimálne upevní pozíciu Bend Studia ako dôveryhodného správcu a vývojára jedného z klenotov pre nový PlayStation Vita.

Hodnotenie: 8/10


Zdroj: eurogamer.net
Autor: Tom Bramwell
Preklad: nate22

Poznámka: jedná sa o amatérsky preklad, za chyby v preklade sa vopred ospravedlňujem
Komentáre
#11 | matryx68 dňa February 10 2012 18:03:02
ja som len zvedavý, kto bude kupovať hry na psv za 50 €
#12 | nate22 dňa February 11 2012 00:16:57
hry na Xbox stoja tiež dosť, a predávajú sa... a navyše Vita je úplne nová, ceny pôjdu určite dole
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 100% [4 Hlasov]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Anketa
Ktorý internetový prehliadač odporúčate?

Google Chrome
Google Chrome
56% [528 Hlasy]

Mozilla Firefox
Mozilla Firefox
25% [232 Hlasy]

Safari
Safari
4% [36 Hlasy]

Opera
Opera
12% [110 Hlasy]

Internet Explorer
Internet Explorer
2% [21 Hlasy]

Maxthon
Maxthon
1% [7 Hlasy]

Iný
Iný
1% [5 Hlasy]

Hlasy: 939
Len prihlásení môžu hlasovať.
Začiatok hlasovania: 20/09/2012 08:37

Archív ankiet
Shoutbox
Len prihlásení môžu pridať správu.

21/05/2018 12:45
Čože, ono to tu stále žije? Yahoo

08/03/2018 19:47
samozrejme ze frcime lol Rofl

03/03/2018 08:15
stale frčíme Wink

28/02/2018 14:51
akurat som kupil nove psp Yahoo

14/02/2018 00:28
caute stale frcite na psp ? Wink

25/01/2018 12:29
kokoos stranka este nezanikla? lol lol lol lol

10/01/2018 22:35
Aj vam vzdy ukazuje antivirus zablkovanie hrozieb ked sa nalogujete na tuto stranku? lol dobre nas napadli rusaci

08/01/2018 11:16
Jedno slovo: LOL

10/12/2017 14:57
ja som si tiez po dlhych rokoch spomenul ze mam PSP v skrini a hned som skocil na tento web kuknut, ze co nove Smile

04/12/2017 02:28
Chlapci moji Smoke

01/12/2017 10:15
Nemôžem uveriť, že toto ešte funguje <3 čistá láska 9 rokov dozadu keď som mal 13 rokov som sa tu zadrbkával a teraz mam 22 robota, vysoka škola, a ke´d pozeram čo som sem pisal lol lol

11/11/2017 14:14
PGS ešte drží túto stránku pri živote? lol Nemožem uveriť že je to už skoro 10 rokov. Kto tu teraz šéfuje? lol

30/09/2017 11:52
Pozeram ze niesom jediny kto tu zabludil po niekolkych rokoch, silna nostalgia, ako to tu zilo niekedy, to boli casy ked sme boli decka a hravali pspcka Smile Gamer

14/09/2017 14:32
v práci som sa nudil tak som dorazil sem lol smiešne že v pamäti prehliadača mám ešte meno a heslo lol

07/09/2017 21:47
To už snáď ani nieje pravda kde su tie časy keď sme mali pspčka Gamer nechapem ani ako som sa na tejto stranke ocitol ale je to brutal nostalgia Hi

01/05/2017 23:00
Máte někde downgrade na Slim&Lite 200x? Tyhle linky, už nefungují

28/04/2017 17:09
no zdravím starých kolegov lol

09/03/2017 20:18
fiiha, este stale som tu registrovany Smile ale uz nic nove sa tu asi nedozviem Sad

08/03/2017 19:50
ach ani ps3zone ani stranky na ps4 tak nežijú ako žila táto stránka. Denne niekolko stovák uživatelov a vzdy nový a nový pribudali

03/03/2017 00:33
Zopar rokov lol Keby aj isla, linky by uz isto nefungovali.


PSP Zone.sk & XBOX Zone.sk & PS3 Zone.sk by bios © 2005-2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.